Whatsapp
Shporta (bosh) 0
MICROSOFT SERVER 2022 STANDARD
Për produktet në formatin digjital, dorëzimi bëhet në 5 minuta nga marrja e pagesës, përmes emailit.
Për produktet në formatin digjital, dorëzimi bëhet në 5 minuta nga marrja e pagesës, përmes emailit.

MICROSOFT SERVER 2022 STANDARD

SRV222
129,00 € Tax included
Dërgesa digjitale përmes postës elektronike brenda pak minutave pas marrjes së pagesës, bëhet fjalë për licensa digjitale ESD, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë skadencë, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverët tanë me bashkëngjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur. Licenca është përdorur dhe e braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shih) Licenca e vlefshme për 1 pajisje Dorëzim Digjital i menjëhershëm Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp Pa skadencë Ri-përdorueshme nëse formatohet Përditësime të përjetshme
I disponueshëm
Të tjera 148 njerëz po shikojnë këtë produkt

Windows Server 2022 Standard

Windows Server 2022 sjell një siguri të avancuar me shumë nivele, funksionalitete hibride me Azure dhe një platformë aplikative fleksibile. Si pjesë e kësaj versioni, po prezantojmë funksionalitete të mbrojtura bazike për të ndihmuar në mbrojtjen e hardware-it, firmware dhe funksionet e sistemit operativ Windows Server nga kërcënimet e avancuara të sigurisë. Serveri i Siguruar mbi baza të teknologjive si Windows Defender System Guard dhe Virtualization-based Security për të minimizuar rrezikun e vulnerabiliteteve të firmware dhe malware të avancuar. Versioni i ri gjithashtu ofron lidhje të mbrojtura që sjell shumë funksionalitete të reja si lidhje HTTPS të kriptuara më të shpejta dhe më të sigurta, kriptim SMB AES 256 standard të industrisë dhe më shumë.

Windows Server 2022 përmirëson menaxhimin e serverëve hibrid me një menaxhim të VM-së ndjeshëm të përmirësuar, një shikues eventesh të avancuar dhe shumë funksionalitete të reja në Windows Admin Center. Gjithashtu, ky version përfshin përmirësime të rëndësishme të kontejnerëve të Windows, siç janë madhësitë më të vogla të imazheve për një shkarkim më të shpejtë, zbatimi i lehtësuar i politikave të rrjetit dhe mjetet e kontejnerizimit për aplikacionet .NET

Kërkesat e sistemit për Windows Server 2022

Ky temë tregon kërkesat minimale të sistemit për Windows Server 2022. Nëse kompjuteri nuk përmbush kërkesat minimale, nuk do të jetë e mundur të instaloni produktin në mënyrë të duhur. Kërkesat e vërteta mund të ndryshojnë në varësi të konfigurimit të sistemit, si dhe në varësi të aplikacioneve dhe funksionaliteteve të zgjedhura për instalim.

Nëse nuk specifikohet ndryshe, këto kërkesa minimale të sistemit zbatohen për të gjitha opsionet e instalimit (Server Core dhe Server me përvojë desktop) dhe për botimet Standard dhe Datacenter.

 Të rëndësishme

Shumëllojshmëria e madhe e potencialeve të distribuimeve bën të pamundur të deklarohen kërkesat e rekomanduara të sistemit të aplikueshme në nivel të përgjithshëm. Konsultoni dokumentacionin për çdo rol të serverit që planifikoni të shpërndani për më shumë detaje mbi nevojat në nivel të burimeve për rolet specifike të serverit. Për të arritur rezultate optimale, kryej distribuime prova për të vendosur kërkesat e duhura të sistemit për çdo skenar të veçantë të shpërndarjes.

Procesor

Përveç frekuencës së orës së procesorit, performanca e procesorit varet nga numri i core të procesorit dhe madhësia e cache të procesorit. Më poshtë janë të përcaktuara kërkesat e procesorit për këtë produkt:

Minimumi:

Procesor 64 bitësh me 1,4 GHz

I përputhshëm me setin e udhëzimeve x64

Mbeshtetje për NX dhe Mbrojtjen e ekzekutimit të programit

Mbeshtetje për CMPXCHG16b, LAHF/SAHF dhe PrefetchW

Mbeshtetje për SLAT (Përkthim i Adresës Nivelit të Dytë) (EPT ose NPT)

Coreinfo, i zhvilluar nga Windows Sysinternals, është një mjet që mund të përdorni për të verifikuar cilat prej këtyre funksionaliteteve ka CPU-ja.